Film izle Hd film izle film izle hd film izle escort bayan
ANA SAYFA HAKKIMIZDA FOTO GALERİ SİZDEN GELENLER İLETİŞİM
ÇOK OKUNANLAR
Gelibolu´da Patlama: 17 Yaralı (Fotoğraflı
Elektrik Direğine Çarpan Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Çanakkale Valisi Çınar Yaralı Askerleri Ziyaret Etti
Obama Ukrayna Konusunda Rusya´nın Sözlerini Tutacağından Şüpheli
Eskişehir´de Final Coşkusu
Çanakkale'deki Patlamada Yaralanan 3 Asker Edirne'de Tedavi Altına Alındı
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı´na Mehmet Ergün Turan Getirildi Onur Emre Durak Ankara
YAZARLAR
Mustafa SERTBAKAN
Harem, Haram, Kanunî ve Erdoğan
İlter SAĞIRSOY
Okumak isteyene 'Nevşehir Seçim Analizi'dir
Taner ERDOĞAN
Seçmen 'Hizmet' Dedi
İsmail ORAL
Kısmetten Öte Yol Yok
Selma KÜÇÜKGÜL
İş Dünyasına Umut Veren Kadınlar
Oğuz ÖZDEM
1 Mayıs Meselesi
Şahin GÜNEŞ
Sağlıkta Farklı Ortamlar, Farklı Meseleler…
Sadi TELTİK
Akarsın Yüreğime
Ayşegül SAÇLI
En Umutsuz Umutlar
Ayhan BENLİ
Gezi 'Yorum'
Bilal ALTUNBAŞ
Acaba Vicdanınız Sızlar mı?
Alpaslan ÇEVİK
Cehenneme Yolculukta Asrımız
Hamdi Mert YILMAZ
Türkiye'de Yaşıyorsan Eğer…
Zeynep KABAAĞAÇ
Her Derde Deva: Nar
Göksal ERİKCİ
Her Acıyı Tatlı, Her Musibeti Lütuf Görmek
ALINTI YAZARLAR
Tüm Köşe Yazıları
Nevşehir Vali Yardımcısı Demirtaş'tan Müstehcen Fıkra
23-05-2013 21:48
Nevşehir Vali Yardımcısı Vural Demirtaş’ın derleyip kendi adıyla yayınladığı fıkra kitabında yer alan cinsel içerikli öğretmen öğrenci fıkrası okuyanları isyan ettiriyor. Abaza bir erkek öğretmenin, bir şekilde kandırdığı kız öğrencisiyle ilişkiye girmek üzereyken, kızın babasının sınıfı basmasını anlatan ‘güya fıkra’ büyük tepki çekiyor. ...

2008 yılında Trabzon’dan Nevşehir’e Vali Yardımcısı olarak atanan Vural Demirtaş’ın derleyip kendi adıyla yayınladığı fıkra kitabında yer alan cinsel içerikli öğretmen öğrenci fıkrası okuyanları isyan ettiriyor.

Abaza bir erkek öğretmenin, bir şekilde kandırdığı kız öğrencisiyle ilişkiye girmek üzereyken, kızın babasının sınıfı basmasını anlatan ‘güya fıkra’ büyük tepki çekiyor.

Nevşehir Vali Yardımcısı Vural Demirtaş tarafından derlenen ve “Hayatın içinden 303 Fıkra” adıyla yayınlanan kitapta hiçbir ahlaki değere sığmayan anlatımlar yer alıyor. Trabzon vali yardımcılığı yaptığı sırada yayınlanan bu kitaptaki bir fıkra nedeniyle orada başı ağrıyan Vural Demirtaş bir süre sonra, buradan Nevşehir’e vali yardımcısı olarak atanmış. Öğretmenlerin ve kız öğrencileri isyan ettiren ve Trabzon’da büyük tepkiler göstermesine neden olan bu fıkra kitabındaki cinsel içerikli ve erkek öğretmenle kız öğrenci arasındaki öğrenci-öğretmen ilişkisini başka bir ilişki biçiminde gösteren fıkraya Nevşehirli eğitimciler ve sendika temsilcileriyle, kız öğrenci velileri ve öğretmenlerin nasıl bir tepki göstereceği merak ediliyor. 2008 yılında Trabzon’dan Nevşehir’e Vali Yardımcısı olarak atanan Vural Demirtaş’ın derleyip kendi adıyla yayınladığı fıkra kitabında yer alan cinsel içerikli öğretmen öğrenci fıkrası okuyanları isyan ettiriyor. Abaza bir erkek öğretmenin, bir şekilde kandırdığı kız öğrencisiyle ilişkiye girmek üzereyken, kızın babasının sınıfı basmasını anlatan ‘güya fıkra’ büyük tepki çekiyor.

2007 YILINDA YAŞANAN OLAY TRABZON’DA TEPKİLERE NEDEN OLMUŞTU

2007 yılında gerçekleşen olayda, Trabzon’da eğitimcilerin ve sendikaların tepkisene neden olan olay o günkü haber kaynaklarında şu şekilde yer almıştı: “Eğitim-Sen Trabzon Şube yetkilileri, Trabzon Vali Yardımcısı Vural Demirtaş'ın derlediği 'Hayatın İçinden 303 Fıkra' isimli kitapta yer alan bir fıkranın öğretmenlik mesleğini rencide ettiği iddiası ile suç duyurusunda bulundu. Trabzon Vali Yardımcısı Vural Demirtaş'ın derlediği 'Hayatın İçinden 303 Fıkra' isimli kitabında yer alan ve geçtiğimiz ay bazı eğitim sendikaları tarafından gündeme getirilen söz konusu fıkra, bir köy okulunda görev yapan öğretmenin bir kız öğrencisine yönelik cinsel istismarını konu alıyor. Fıkrada eğitimciler ve öğretmenlik mesleğinin rencide edildiğini savunan eğitimciler, Vali Yardımcısı Demirtaş'a tepki göstermişti. Bugün Trabzon Adliyesi'ne giden Eğitim-Sen Trabzon Şube Başkanı Recep Gülay ve sendika üyeleri, Vali Yardımcısı Vural Demirtaş hakkında suç duyurusunda bulundu. Kitap yayından kaldırılana kadar mücadele edeceklerini belirten Başkan Gülay, fıkrada eğitimcilerin ve öğretmenlik mesleğinin rencide edildiğini savundu. Kitapta öğretmenlere hakaret içeren fıkra gibi esnafları aşağılayan başka bir fıkranın da bulunduğunu ileri süren Gülay, "Esnafları ve eğitim sendikalarını bu konuda bize destek olmaya çağırıyoruz. Bu kitap yayından kalkana kadar mücadelemize devam edeceğiz." dedi. Basın açıklamasının ardından Gülay ve sendika üyeleri, Cumhuriyet Savcılığına Vali Yardımcısı Demirtaş ve kitap hakkında suç duyurusunda bulundu. Olayın geçmişi söz konusu fıkranın geçtiğimiz ay gündeme gelmesi üzerine,Trabzon'daki birçok eğitimcilerin tepkisine neden olmuştu. Fıkrada anlatılanların ahlak dışı olduğunu belirten Memur Sen Trabzon Şube Başkanı Mehmet Kazancı, kitabın piyasadan toplatılmasını istemiş, Vali Yardımcısı Demirtaş'ı tüm kamu çalışanları ve öğretmenlerden özür dilemeye çağırmıştı. Kazancı, özellikle önemli bir makamda bulunan bir kamu görevlisinin böyle bir fıkrayı yazmaması gerektiğine vurgu yapmıştı. Kamu-Sen Trabzon İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Coşkun Dilber de konuyla ilgili 'maksadını ve amacını aşan ciddiyetsizliğin daniskası' tanımlamasında bulunmuş, "Bu fıkrayla öğretmenler rencide edilmiştir. Bir vali yardımcısının kaleminden çıkmaması gereken bu talihsizliği şiddetle kınıyoruz. Bürokrasiyi ve camiayı tanıyan birisi olarak Vali Yardımcısına bunu yakıştıramadık. Eğitimciler olarak, kitabın toplatılmasını ve Demirtaş'tan da bir özür bekliyoruz." ifadelerini kullanmıştı. Trabzon Vali Yardımcısı Vural Demirtaş ise o dönemde tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, kitabın 2 yıl önce yayınlandığını belirterek, "Bu bir fıkra. İsteyen beğenir isteyen beğenmez. Çocukluktan beri fıkra derlerim. Trabzon'a atandıktan sonra bu kitabı burada çıkardım. Kitap çıkalı 2 yıl oldu. Şimdi mi fark ettiler, uyandılar? Bunun içinde mizah var. Müstehcenlik aramamak lazım" demişti.

İŞTE O FIKRA

Vali Yardımcısı Vural Demirtaş'ın derlediği ve geçtiğimiz yıl piyasa çıkan 'Hayatın İçinden 303 Fırka' isimli kitabın 16. sayfasında yer alan fıkra şöyle: "Öğretmen köye tayin olmuş. Köyün yolunu tutmuş. Kravatı, kostümü, fötr şapkası, her şey tamam. Ama ne yazık ki, bekâr. Gel zaman, git zaman. Bakmış olacak gibi değil. Bekârlık canına tak etmeye başlamış. Yavaş yavaş aranmaya koyulmuş. Sağa, sola. Sonra öğrencilere. Sonunda sınıfta, genç irisi bir kızı gözüne kestirmiş. Bir gün ders bitiminde, allem etmiş, kallem etmiş, kızı sınıfta bıraktırmış. Ve ne yapıp edip kürsünün oraya. Ama fötr var, pantolon var, kravat var. Kızı yere yatırmasıyla, fötr kürsünün üstüne. Pantolonu da fora aşağıya. Öğretmenin gözü dönmüş vaziyette. Ama tam o sırada kızın babası gelmiş. Bakmış ki ders mers hak getire. Kürsünün ardında kızı yerde. Durum vaziyeti karışık. Üstünde ceket, gömlek, kravat, altı ise çırılçıplak bir hoca. Öğretmen hemen doğrulmuş. Başına fötrü geçirmiş ve bağırmaya başlamış: 'Sabah erken gel dedim, gelmedi. Yerleri süpür dedim, süpürmedi. Dersini çalış dedim, çalışmadı. Biz adamı böyle yaparız, Mehmet Ağa”

İLK VUKUATI DEĞİL

Bu arada Nevşehir Vali Yardımcısı Demirtaş, Trabzon’da vali vekilliği yaptığı sırada,  2 Şubat 2007'de Rahip Santoro'nun ölümünün birinci yıldönümü dolayısıyla İtalya'dan gelen Katolik Piskoposlar Kurulu Başkanı Runi Comillo başkanlığındaki heyeti kabulünde "Olaya üzüldük, ama akacak kan damarda durmazmış, kader böyleymiş" sözleriyle de tepki çekmişti.

VALİ YARDIMCISI DEMİRTAŞ NEVŞEHİR’DEKİ GAZETECİLERE HABERCİLİK DERSİ VERMİŞTİ

Nevşehir Vali Yardımcısı Vural Demirtaş geçtiğimiz aylarda Kapadokya TV tarafından düzenlenen özel gecede, eski Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş’ın rahatsız olması sebebiyle geceye vali adına katılmış ve yaptığı konuşmada Nevşehir’deki gazetecileri eleştirerek, “Rastgele haber yapıyorlar, insan biraz yazarken dikkat etmeli. Edepli haberler yapılmalı” diyerek, Nevşehir’de görev yapan gazetecilere nasıl haber yapmaları gerektiğini adeta azarlar bir tarzda anlatmaya çalışmıştı.

733 defa okunmuştur.
Etiketler : Nevşehir Vali Yardımcısı Demirtaş'tan Müstehcen Fıkra -
Yorumlar..
Nevşehirli Öğretmen 26-05-2013, 18:04:57
Yazıklar Olsun...
Ne yazık ki duyarsız ve tepkisiz bir toplum haline getiriliyoruz... Eğitim sendikası başkanları bu olaya derhal el koyup, yeni gelen Vali Bey'den bunun gereğinin yapılmasını istemelidirler. Basın olarak sizi ve ekibinizi tebrik ediyoruz. Milli eğitimde zaten disiplin iyice düştü. Bu tür fıkraların beteri argo konuşan bir nesil türedi. Suçlular maalesef halen aramızdalar. İktidar partisinin yetkililerine defalarca bunu dile getirdik, onlarda nedense başka telaş içindeler. Muhalefet ve yerel basınımız daha titizlikle bu tür konuların üzerine gitmeliydi...
Diğerleri...
Aksaray Nevşehir Yolunda Trafik Kazası: 1 Ölü
MHP Belediye Başkan Adayı Varol, Ünver'i Tebrik Etti
Yeni Nevşehir Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı
Nevşehir İl Genel Meclisi Üyeleri İlk Toplantısını Yaptı
Nevşehir'de 21 Mahalle'den Sadece 5'inin Muhtarı Değişti
Ünver 'Tarihi Eserlere Sahip Çıkmak Edebiyatla Olmaz'
Merhum Muhsin Yazıcıoğlu İçin Nevşehir'de de Mevlid Okutuldu!
13 Yaşındaki Öğrenci Kalp Krizi Sonucu Vefat Etti
Ünver Yeni Projelerini Nevşehir Radyo Mega'da Anlattı
Topaklı'da Seyir Halindeki Otomobil Aniden Alev Aldı
Parmaksız 'Genel Seçimlerde 2014 Yılında Yapılmalı'
Yeşil Kırşehirspor Nevşehirspor Maçında Olaylar Çıktı
DP'li Isınır MHP'li Varol Lehine Adaylıktan Çekildi
SP Lideri Kamalak Nevşehir'de Erdoğan'a Yüklendi
Ünver'den Nevşehirspor Taraftarlarını Sevindiren Haber
Balbay: Berkin Elvan Uyanmadı Ama Türkiye Uyandı
BTP Seçim Ekibine Pazaryerinde Engelleme İddiası
BTP'li İkbal Şişman Kadınlar Günü'nde Projelerini Anlattı
Nevşehir'deki Ticaret Kompleksi İnşaatında Göçük
Kapadokya Dünyanın En Önemli Turizm Fuarı ITB'de
Yalçın Sertbakan Afetevler Mahallesi Muhtar Adayı Oldu
HDP Eş Genel Başkanı Tuncel Nevşehir'e Geliyor
Destici: Artık Hukukun Üstünlüğünden Bahsedemeyiz
Mehmet Varol 'Nevşehir Belediyesi Kötü Yönetiliyor'
 
Tüm Hakları Saklıdır © Nevşehir Gazete 2011 - Kodlama Networkbil.Net